Інформація для батьків


Шановні батьки майбутніх першокласників!

 Наш заклад освіти з 01 березня 2023 року по 31 травня 2023 року здійснюватиме прийом заяв щодо зарахування до 1 класу на 2023/2024 навчальний рік.

 Набір учнів  до 1 класу  здійснюватиметься, згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів для здобуття повної загальної освіти, затвердженого наказм Міністерством освіти і науки України від 16.04.2018 року № 367 на безконкурсній основі. 

Подати документи можна особисто у приміщенні Новогребельської гімназії.

Перелік документів:

1. Заява батьків (або особи, яка її замінює) про зарахування.

2. Копія свідоцтва про народження дитини (оригінал пред'являється).

3. Копія документа про реєстрацію місця проживання або про право користування житлом (оригінал пред'являється).

4. Медична довідка #086-1/о та копія довідки про щеплення # 063/о.

МОЗ №111-01/89 від 29.03.2018 року "Щодо медичних довідок для відвідування закладів освіти"

 

5. Висновок ІРЦ (для дітей з особливими освітніми потребами).





Інформація 

про правила проведення медичних оглядів школярів

 

В зв’язку з продовженням пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19  дещо змінились правила стосовно медичного огляду школярів (на основі рекомендацій головного санітарного лікаря МОЗ України Ляшка В.К.);

    Медичний огляд перед початком навчального року мають пройти тільки діти - першокласники у свого педіатра чи лікаря ЗПСЛ;

    Всі інші діти мають проходити медогляд раз на рік. Цей огляд прив’язується до дня народження дитини (+ - 1-2 тижні);

    Батьки несуть відповідальність за проходження медичного огляду, тому дату огляду узгоджують із своїм сімейним лікарем (педіатром) по телефону, медичні працівники загальноосвітніх навчальних закладів  готують на кожного учня: «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язковою медичного профілактичного огляду» (ф 086-1/о) та "Карта профілактичної роботи з учнями загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду" (ф 086-2/о). У формі 086-1/о вказуються: вага, зріст, АТ.

    Це зменшить час перебування дітей та батьків в лікувально – профілактичному закладі та зменшить ризик зараження на COVID-19.

    Аналогічна ситуація про відвідування дошкільних закладів освіти: діти, які йдуть в заклад вперше, повинні пройти медогляд у свого сімейного лікаря (педіатра);

    Сімейні  лікарі  (педіатри) проінформовані про хворих на COVID-19, ведуть спостереження за ними та контактними.

    Також нагадуємо, що діти повинні бути щепленні згідно з календарем профщеплень і надати відповідну довідку щодо дотримання цього графіку. Раніше Верховний Суд підтвердив, що садочки і школи мають право не допускати не вакцинованих дітей до освітніх закладів. У Постанові сказано, що держава має забезпечити баланс між правом дитини отримати освіту і правами інших дітей.

    Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, перевагу має загальне благо на безпеку та охорону здоров'я. Це рішення остаточне в справі, яка розглядалась в судах різних інстанцій ще з 2016 року та не підлягає оскарженню.

 

 

Примірне двотижневе меню для харчування дітей в загальноосвітніх навчальних закладах навчальних закладів на весняно - літній період на 2021р. можете переглянути за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1PCmYXhMTbX7zDu79nC5utGklTxIDk02D/view?usp=sharing 


Позитивне спілкування між родиною та закладом освіти сприяє попередженню потрапляння дітей в небезпечні ситуації, в тому числі в цифровому середовищі, та вчасному виявленню таких ситуацій і реагуванню. Таке спілкування позитивно впливає на всіх учасників освітнього процесу.

     



Для комунікації з батьками щодо безпечної поведінки дитини в цифровому середовищі важливо зосередити увагу на таких порадах:

  • говорити з дитиною про безпеку в Інтернеті та допомагати розвивати критичне мислення, вчити робити аргументований вибір та нести відповідальність за його результати. Найперше варто говорити, пояснювати, формувати культуру використання Інтернету в повсякденному житті; будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною щодо використання технологій: підтримувати спілкування, давати поради. Дитина має знати, що дорослий поруч і готовий допомогти.
  • контролювати додатки, ігри, веб-сайти та соціальні мережі, якими користується дитина, та їх відповідність віку дитини; вчитись встановлювати на ґаджети дитини батьківський контроль, вимикати можливість спілкування або обміну повідомленнями в онлайн-чатах та функцію «поділитися розташуванням» у налаштуваннях додатків чи ігор, оскільки це може наразити дитину на небезпеку.
  • використовувати доступні технології для налаштування батьківського контролю на пристроях; бути уважними до ознак страху чи тривоги, зміни поведінки, режиму сну та апетиту.

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства чи експлуатації, вербування чи маніпуляцій в цифровому просторі, варто одразу звернутись до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України  (цілодобово)

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

1) Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитин (Пн – Пт з 12:00 до 16:00): 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних); 16 111 (безкоштовно з мобільних).

2)  Онлайн консультація для підлітків в Teenergizer.

3) Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, куди звертатись за допомогою.

Встановити «батьківський контроль» для пристроїв із операційною системою Windows 10 можна за такою послідовністю дій: 

  •  перейдіть з меню Пуск в розділ «Облікові записи користу
  • у категорії «Сім’я та інші користувачі» натисніть «Додати члена сім’ї»;
  •    операційна система на вибір запропонує створити профіль для дитини або дорослого;
  •  обравши відповідний пункт, введіть адресу електронної пошти. Для підтвердження адреси зайдіть в папку вхідних повідомлень електронної пошти.

Встановити «батьківський контроль» для пристроїв з операційною системою Android можна за такою послідовністю дій:

  •  відкрийте програму «Play Маркет»;
  • у лівому верхньому кутку екрану натисніть на значок «меню» і виберіть «Установки» – «Батьківський контроль».
  • увімкніть означену функцію.
  • обмежте доступ до налаштувань «батьківського контролю», встановивши PIN-код.
  •  встановіть такі фільтри: «Додатки, ігри, фільми і серіали. Виберіть максимально допустиме вікове обмеження для контенту», «Музика і книги. Забороніть завантаження і покупку контенту для дорослих».
Встановити «батьківський контроль» для пристроїв «iPhone», «iPad», «iPod touch» можна за такою послідовністю дій:
  • перейдіть в меню «Налаштування» – «Основні» – «Обмеження».
  • покрутіть вниз і натисніть «Обмеження», а потім «Включити обмеження».
  • створіть пароль функції «Обмеження». Код-пароль обмежень необхідний для зміни налаштувань або відключення обмежень.




                Прийом дітей до 1-го класу 2021-2022 н.р. здійснюватиметься

з 12.04.2021 по 31.05.2021

        У 2021 році набір учнів  до 1-го класу  здійснюватиметься відповідно до статті  18 Закону України «Про освіту» , згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів для здобуття повної загальної освіти, затвердженого наказм Міністерством освіти і науки України від 16.04.2018 року № 367 на безконкурсній основі. 

Попередній запис для прийому заяв здійснюватиметься
 за тел.
098-903-49-43(відповідальна особа).

 

Прогнозована кількість перших класів – 1 (8 учнів).

Заяви до вступу в 1-й клас подаються особисто одним з батьків. 

До заяви додаються:

1. Копія свідоцтва про народження дитини.
2. Оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації №086-1/о.

 МОЗ №111-01/89 від 29.03.2018 року "Щодо медичних довідок для відвідування закладів освіти"

 

3. Копія документа, що підтверджує місце проживання/перебування дитини (для підтвердження права на першочергове зарахування): 

1) паспорт громадянина України одного з батьків дитини, що підтверджує місце проживання;

2) довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків), що видається відповідно до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру,затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207;

3) витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

 4) документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу тощо);

5) документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму, піднайму, оренди тощо), укладений між фізичними особами за умови, що користування відповідним житлом є реальним і здійснюється за згодою та волевиявленням власника майна; засвідчення цих двох обставин може відбуватися в різний, але прийнятний спосіб чи укладений між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку.

 

 

ПОРЯДОК ЗАРАХУВАННЯ:

  1. До 01 червня зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування КЗ «Новогребельський ЗЗСО І-ІІ ступенів - ЗДО» підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами або сестрами дітей, які здобувають освіту у КЗ «Новогребельський ЗЗСО І-ІІ ступенів - ЗДО», чи дітьми працівників закладу освіти.
  2. До 15 червня включно на вільні місця зараховуються діти, які не проживають на території КЗ «Новогребельський ЗЗСО І-ІІ ступенів - ЗДО» за результатами жеребкування. (Порядок проведення жеребкування викладено у п. 2. розділу II. Наказу МОН від 16.04.2018 року № 367 "Про затвердження порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти"). грозділ II п.6
  3. Після 15 червня зарахування на вільні місця відбувається у такому порядку:

- до початку навчального року - діти, які мають право на першочергове зарахування;

- впродовж навчального року - у порядку надходження заяв про зарахування.

 

Чекаємо вас у нашому закладі.

З повагою адміністрація
Новогребельського ЗЗСО



Шановні батьки!  Повідомляємо, що ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» в партнерстві з ГО «Центр кращого Інтернету» за підтримки Програми досліджень свободи Інтернету «Counterpart International» проводить онлайн-опитування серед представників адміністрації закладів загальної середньої освіти, педагогічних працівників та батьків учнів чи осіб, які їх замінюють. Метою опитування є оцінювання наявної ситуації в галузі кібербезпеки та розроблення заходів щодо попередження проблем конфіденційності персональних даних і порушень прав людини в Інтернеті.

Опитування проводитиметься до кінця травня 2021 року на умовах повної анонімності та добровільності. Результати дослідження будуть представлені узагальнено, без будь-якої контактної інформації, назви закладу освіти чи вказівки на географічне розташування.

Взяти участь у даному опитуванні можна за посиланням:

-       для батьків учнів чи осіб, які їх замінюють https://docs.google.com/forms/d/1AuAfpbR9xVff4kdHTFdqzX_uAS32X22YQJEJ2uNuqXk/viewform?edit_requested=true


Шановні батьки!

Ситуація з розповсюдженням COVID-19 в Україні наближається до критичної. Подолати пандемію можливо лише за умови відповідального ставлення кожного громадянина до встановлених правил. 

Можна скільки завгодно звинувачувати лікарів, МОЗ, ВОЗ, заклади освіти, але ніхто не зможе за вас виконувати правила. Тільки ви самі можете вберегти себе та інших людей від цієї небезпечної хвороби. Тільки ви можете одягнути маску, помити руки, дотримуватись дистанції. Тільки ви самі можете у разі виникнення перших симптомів поводитися відповідально: звернутися до лікаря, ізолюватися самі та ізолювати контактних з вами осіб, аби не наражати на небезпеку інших. Пам’ятайте, що діти можуть бути безсимптомними носіями хвороби. Також варто не забувати про відповідальність за умисне зараження інших. 

А саме : 

1. Кримінальний Кодекс України. Стаття 325. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням:

1.1. Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, - карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

1.2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

2. ЗАКОН УКРАЇНИ

Про забезпечення санітарного та епідемічного 

благополуччя населення

Стаття 5. Обов’язки громадян

Громадяни зобов’язані:

- піклуватися про своє здоров’я та здоров’я і гігієнічне виховання своїх дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян;

- брати участь у проведенні санітарних і протиепідемічних заходів;

- проходити обов’язкові медичні огляди та робити щеплення у передбачених законодавством випадках;

- виконувати розпорядження та вказівки посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби при здійсненні ними державного санітарно-епідеміологічного нагляду;

- виконувати інші обов’язки, передбачені законодавством про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя.

Стаття 6. Права підприємств, установ і організацій

Підприємства, установи і організації мають право на:

- одержання від органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, а також відповідних органів і закладів охорони здоров’я інформації про стан здоров’я населення, санітарну та епідемічну ситуацію, нормативно-правові акти з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та санітарні норми;

- відшкодування збитків, завданих їм внаслідок порушень санітарного законодавства підприємствами, установами, організаціями та громадянами.


3. ЗАКОН УКРАЇНИ

Про захист населення від інфекційних хвороб


Стаття 20. Обов’язки осіб, які хворіють на інфекційні хвороби чи є бактеріоносіями

Особи, які хворіють на інфекційні хвороби чи є бактеріоносіями, зобов’язані:

- вживати рекомендованих медичними працівниками заходів для запобігання поширенню інфекційних хвороб;

- виконувати вимоги та рекомендації медичних працівників щодо порядку та умов лікування, додержуватися режиму роботи закладів охорони здоров’я та наукових установ, у яких вони лікуються; 

- проходити у встановлені строки необхідні медичні огляди та обстеження.


УВАГА!УВАГА! УВАГА!

Ми живемо в активному інформаційному середовищі. Технології торкнулися, мабуть, всіх сучасних сфер діяльності.

Блукаючи сайтами, спілкуючись у різноманітних чатах і групах соцмереж, діти й підлітки шукають друзів і розваг. При цьому мало хто зважає чи, навіть,  уявляє можливі негативні наслідки некоректно написаного коментаря, викладених фактів і відео про своє життя. Як навчити дітей безпечній поведінці в Інтернеті?



Пропонуємо пам’ятку-пораду з кібербезпеки для вас, шановні батьки.

1.     Постійний контакт. Цікавтеся життям підлітка, знаходьте час для спільного дозвілля. Тоді ви одразу зможете помітити, якщо з дитиною відбувається щось погане, її щось хвилює чи непокоїть. Коли батьки більше розмовляють з дітьми, на них менше впливають сторонні люди.

2.     Конкретний приклад. Розповідайте, що буває з тими, хто необережно поводиться в соцмережах, наводячи приклади. Долучайте дитину до діалогу. Маленьким дітям доцільно пояснити, що не все в Інтернеті – «іграшки» для розваг, і що бувають люди, які використовують мережу зі злими намірами. Для молодших школярів підійдуть прості інструкції й правила. І постійно контролюйте щодо доступу дитини до певних заборонених сайтів!

3.     Розумний баланс. Знайте міру між залякуванням і розумною обережністю, попередженням про небезпеку. Не варто надміру нагнітати: діти дуже чітко відчувають, коли дорослі кажуть правду, а коли вигадують «потрібну історію».

4.     Своєчасне реагування. Якщо маєте хоч найменші сумніви щодо безпеки дитини у соцмережах, попросіть її показати, до яких груп вона входить і з ким спілкується. Одразу заспокоюйте підлітка, що не читатимете переписку. А просто подивитеся, хто у неї в контактах. Запитайте, чи усвідомлює дитина, що за тим чи іншим профілем у соцмережі може приховуватися зовсім інша особа.

5.     Особиста інформація. Дітям важко уявити масштаби і швидкість поширення інформації в Інтернеті. Поясніть, які особисті дані та фото безпечно викладати у приватних акаунтах Фейсбуку, Інстаграму та інших соцмереж, а чого зовсім не варто робити. Запитайте, чи дитина впевнена, що викладені фото чи пости отримають адекватну реакцію? Для конкретики  запропонуйте разом переглянути профілі інших людей та проаналізувати, що на них здається дивним самому підлітку.

6.     Надійне плече. Підтримуйте у дитини впевненість: якщо вона потрапить у неприємну ситуацію, коли їй буде складно чи погано, ви завжди прийдете на допомогу. Хоч би що сталося, ви завжди будете на її боці. Важливо, щоб дитина у першу чергу могла звернутися до батьків, адже часто діти потрапляють у халепу тому, що бояться зізнатися у своїх помилках, вчинках чи проблемах батькам. Чим суворіші батьки, тим більше діти приховують.

7.     Зворотна реакція. Марно забороняти і карати: чим більше табу, тим вища ймовірність того, що дитина опиниться у неприємній ситуації. Адже вона все рівно знайде спосіб оминути правила і спілкуватися у соцмережах. Краще взяти справу під свій, батьківський контроль і навчити, як поводитися у Інтернет-просторі без ризиків.

Користуйтесь цими правилами і користування інтернетом завжди буде безпечним для ваших дітей!







Шановні батьки, настає час зимових канікул - час відпочинку та розваг. Але щоб канікули пройшли щасливо потрібно пам'ятати про безпечну поведінку. 
Детальнішу інформацію можете отримати на нашій шкільній сторінці у ФЕЙСБУЦІ, перейшовши за посиланням: 
Гарних вам свят!!! 






            З 19 грудня 2020 року по всій території України будуть діяти нові обмеження. Зокрема, нові обмеження забороняють: проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.



 Через посилення протиепідемічних заходів учням заборонено відвідувати школи 8-24 січня 2021 року, водночас заклади зможуть оголосити на цей період канікули. Про це йдеться у листі МОН керівникам місцевих департаментів освіти і науки.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236 щодо встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів, з 8 до 24 січня 2021 року в Україні запроваджуються посилені карантинні обмеження.
Так, у цей період учням заборонено відвідувати заклади загальної середньої освіти незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.





          

Відкриття дитсадків можливе на 3-му етапі

Загальнонаціональне відкриття дитячих садків буде можливим на третьому етапі дорожньої карти Кабінету Міністрів.
Про це у своєму Facebook повідомила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
За її словами, відкриття садків у регіонах відбуватиметься з урахуванням рішень місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
«Заклади дошкільної освіти зможуть відновити роботу відповідно до розробленої Урядової дорожньої карти виходу країни з карантину та у випадку позитивної динаміки - зниження показників захворюваності. Загальнонаціональне відкриття садочків буде можливим на 3 етапі дорожньої карти з урахуванням рішень комісій ТЕБ та НС територіальних одиниць», - зазначила Мандзій.
Вона також повідомила, що зараз МОН спільно з МОЗ працює над тим, щоб зробити безпечним повернення дітей у заклади дошкільної освіти.
«Буде виданий так званий «коронавірусний» протокол, який включатиме вимоги санітарного лікаря та рекомендації МОН щодо роботи закладів освіти в умовах пандемії», - повідомила в.о. міністра освіти і науки.
Вона наголосила, що дитячі садки після повернення до роботи мають відповідати усім необхідним вимогам.
«Для того, щоб діти та вихователі, значна частина яких у зоні ризику, мали змогу повернутися до закладів освіти, садочки мають відповідати всім вимогам безпеки.
Вимоги для всіх будуть однакові», - підкреслила Любомира Мандзій.
Як відомо, початок 3-го етапу виходу з карантинних обмежень запланований на 01 червня.



КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 22 ТРАВНЯ
Уряд продовжив загальнонаціональний карантин в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. З постановою КМУ можна ознайомитись тут: bit.ly/2zXHQum
Таким чином, всі заклади освіти, зокрема школи, продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.


 Увага!Увага!Увага! 

 Асоціація інноваційної та цифрової освіти створила Віртуальну платформу емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19 (http://moncenter.eduhub.in.ua/ ).
Основна мета проєкту – можливість безкоштовно отримати індивідуальні консультації від сертифікованих психологів та тренерів-практиків з емоційного інтелекту Освітнього Хабу міста Києва.

Немає коментарів:

Дописати коментар